اسپا در دندانپزشکی

اسپا در دندانپزشکی
بدون نظر, 14/07/2017, توسط , در متفرقه

c505218304b50c59c3659f6dda43bae7header0–>

انجمن بین المللی اسپا، اسپاها را بعنوان مکان‌‌هایی برای ارتقای سطح تندرستی از طریق خدمات مختلف تخصصی که ذهن، بدن و روح را تجدید قوا ‌‌می‌کند، تعریف ‌‌می‌کنند. این یک تعریف خیلی وسیع است که شامل تمام انواع مختلف اسپاها – عملا حدود ۲۰ هزار اسپا در ‌‌ایالات متحده ‌‌می‌شود.

spa

اسپا

در دندانپزشکی…

دندانپزشکان در سراسر دنیا برای تسکین ترس و اضطراب که اغلب مراجعه کنندگان به دندانپزشکی با آن روبرو هستند، محیط های آرامش بخشی را برای بیماران خود ایجاد کرده اند. این شیوه دندانپزشکی در حال ظهور اغلب با اصطلاح “اسپا در دندانپزشکی” شناخته میشود.خدمات اسپا که ممکن است به اندازه خدمات انواع آبگرم گسترده باشد. با این حال، همه دندانپزشکی های اسپا خدمات آبگرم و امکانات رفاهی را ارائه نمی دهند. این روش در دندانپزشکی کسب و کاری مستقل است و خود دندانپزشک تعیین می کند که آیا خدمات آبرسانی ارائه شود یا نه.

خدمات و لوازم معمولی در اسپا عبارتند از:

* آرامش و درمان ماساژ
*
درمان موی پارافین
*
آروماتراپی
*
بالش گردن، پتو پشم گوسفند وجانوران دیگر، روسری دست گرم و غیره
*
نوشیدنی های مناسب و تنقلات
*
هدفون موسیقی
*
سرگرمی (عینک های فیلم / ویدئو، عینک واقعیت مجازی، تلویزیون های صفحه تخت، تلویزیون های سرپوشیده با کنترل از راه دور و غیره)
*
رفلکسولوژی
از جمله دیگر اسپاها شامل دکور و نورپردازی ، مدیتیشن قبل از درمان ، تنفس ، ماساژ مخصوص قبل و بعد از درمان میباشد.

 

اگر کسب و کار خودتان میتواند باعث کاهش میزان استرس شما شود، به شما اجازه داده میشود تا درهنگام درمان دندانپزشکی به ایمیل خود دسترسی پیدا کنید یا از خدمات مشابه استفاده کنید.

 

مزایای اسپا در دندانپزشکی

انجمن دندانپزشکی آمریکا (ADA) توصیه می کند تکنیک های کاهش استرس در مراکز دندانپزشکی، به ویژه برای بیماران مبتلا به اضطراب یا بیماری های قلبی استفاده شود. صرف نظر از مزایای آرامش بخش وانگیزه دادن به بیماران بی میل برای درمان، به ایمنی بیمار نیز کمک می کند و در عین حال باعث می شود کار کارکنان دندانپزشکی آسان تر شود. طبق گفته های بسیاری از متخصصان دندانپزشکی، بیماران آرام، در معرض خطرآسیب کمتری قرار می گیرند . اسپا برای بیماران دچار استرس، حساس به دارو یا فوبیای دندانپزشکی جایگزین سالمتر، شادابتر و معقولتری برای داروهای آرامبخش دندانپزشکی است که مبتنی بر استفاده از داروهای ضد اضطراب، گازهای خنده دار (اکسید نیتروژن) !، و غیره است.

 

-ترجمه شده توسط dentistynews.ir

درباره ادمین سایت

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *