انتخاب مسواک

انتخاب مسواک

c505218304b50c59c3659f6dda43bae7header0–>
انتخاب مسواک / ویژگیهای یک مسواک خوب چیست؟

? مسواک بایستی نرم و از نظر اندازه کوچک باشد. مسواک های نرم نایلونی که انتهای موهای آن گرد و پخ شده ترجیح داده می شوند. الیاف مسواک باید در عرض در ۴-۳ ردیف و در طول در ۱۲-۱۰ ردیف قرار گرفته باشند.

✅ چرا مسواک نرم توصیه می شود؟

? عامل ایجاد کننده بیماریهای لثه و دندان، لایه بی رنگ و چسبنده ای است که شامل میکروبها در زمینه ای از بزاق و مواد غذایی بوده که به سطح دندان می چسبد و پلاک میکروبی نامیده می شود. پلاک با کشیدن ناخن بر روی دندان به زیر آن جمع شده و دیده می شود.

? هدف از مسواک زدن،تمیز کردن دندانها از باقیمانده مواد غذایی و برداشتن پلاک میکروبی بوده که با استفاده از مسواک نرم به این هدف می توان نائل گردید.

✅ چرا نباید از مسواک زبر استفاده کرد؟

? علیرغم تصور مردم جرم رسوب یافته بر دندانها، با عمل مسواک زدن برطرف نمی گردد و نیاز به کمک دندانپزشک و استفاده از وسایلی چون قلم و دستگاه جرم گیری دارد.

? استفاده از مسواک های زبر و خشن و یا خمیر دندانهای ساینده علاوه بر اینکه باعث تحلیل لثه شده، سبب ایجاد سائیدگی و خراشیدگیهایی بر روی دندانها شده و استعداد گیر پلاک میکروبی و همچنین ریسک ایجاد پوسیدگی را بالا می برد.

✅ آیا مسواک برقی بر مسواک دستی ارجحیت دارد؟

? خیر، هیچگونه تفاوتی از نظر تمیز کردن دندان با این دو روش وجود ندارد. کما اینکه نوع دستی قابلیت مانور بیشتری دارد.

✅ زمان تعویض مسواک چه موقع است؟

? به محض اینکه موهای مسواک شروع به سائیده شدن نمود،مسواک باید تعویض شود که این مدت معمولاً سه ماه است. اما این زمان بستگی تام به شدت و نحوه مسواک زدن فرد دارد.

 

رنگهای برس مسواک فقط برای دکور نیست؛در واقع این رنگها برای این هستند که به شما بگویند چه موقع زمان تعویض مسواک فرا رسیده با محو و کم رنگ شدن آنها بهتر است مسواک را عوض کنید همچنین از یک مسواک کوچک استفاده کنید تا بتوانید دسترسی بهتر به دندان های عقب دهان داشته باشید و از خمیر دندان بیشتر از اندازه یک نخود فرنگی استفاده نکنید.

در تعویض مسواک وسواس به خرج دهید. براساس تحقیقات، مسواک نو در مقایسه بامسواکی که سه ماه مصرف شده سی درصد بیشترپلاک میکروبی ولایه های رسوبی را از روی دندان ها پاک می کند.

 

منبع: دکتر نامجویان

درباره ادمین سایت

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *