خط لبخند (اصول طراحی آناتومی لبخند)

خط لبخند (اصول طراحی آناتومی لبخند)

< id=”result_boxclass=”” lang=”fatabindex=”-1“><span title=”A bright, attractive smile creates a winning first impression.”>یک لبخند روشن و جذاب، یک برداشت اولیه ایجاد می کند. بدون گفتن یک کلمه، خط لبخند شما می تواند شخصیت اعتماد شما را بیان کند.علاوه بر اثرات فیزیکی لبخند شما، می تواند تاثیرات روانی و عاطفی زیادی بر شخصیت شما داشته باشد. لبخند شما می تواند به طور جدی بر روی درک دیگران از شما تاثیر بگذارد.

اصول طراحی لبخند

اصولی که در طراحی لبخند نقش دارند، به عنوان طراحی لبخند شناخته می شوند و زیبایی لبخند فرد را تحت تاثیر قرار می دهند. اصول طراحی لبخند به چهار بخش تقسیم می شود:

زیبایی صورت. ملاحظات صورتی و عضلانی از بیمار به بیمار متفاوت است و از طریق تجزیه و تحلیل تصویری و عکاسی مطالعه می شود که شامل چگونگی حرکت لب ها هنگام سخن گفتن، لبخند و یا خندیدن می شوند.

زیبایی لثه. سلامت و ظاهر لثه ها عناصر ضروری در طراحی لبخند هستند. نمایش لثه بیش از حد ، خطوط اکستنشن ناخالص، التهاب و سطوح ریشه در معرض دید، اغلب شکایات زیبایی مبتنی بر لثه هستند . آناتومی دندان های طبیعی منحصر به فرد است.

زیبایی لبخند شامل استفاده از قوانین، ابزار و استراتژی خاصی برای ارزیابی دندان ها و شرایط لثه می باشد تا دندانپزشک خود مورد روش های زیبایی و ترمیم برای اصلاح ظاهر اقدام کند.

برخی از عناصر کلیدی لبخند “مطلوب” عبارتند از:

لب ها

لب ها با یک چارچوب لبخند شما را می پوشانند و با دندان ها و لثه ها ترکیب می شوند. اصلاح شکل و تقارن لب ها می تواند لبخند شما را زیباتر کند.

هنگامی که لب های شما یک لبخند وسیع را تشکیل می دهند، یک خط خیالی از گوشه های دهان از یک طرف به سمت دیگر کشیده شود. مقدار قوس قسمت جلویی (دندان قدامی بالا) زیر این خط کمک می کند تا یک تصویر پر جنب و جوش و جوان را ایجاد کنید. در یک لبخند جوان، دندانهای فوقانی باید بین ۷۵ تا ۱۰۰ درصد فاصله بین لب های بالا و پایین خود را در یک لبخند کامل پر کند.

خط وسط

نقطه شروع هر طراحی لبخند، یک خط عمودی خیالی که بین دو دندان بالا قرار دارد است. خط میانی صورت باید در وسط صورت باشد.

ویژگی های برجسته چهره  – مانند چشمان، بینی و چانه – هنگام قرار دادن خط میانی ممکن است گمراه کننده باشند. به عنوان مثال، چشمان شما ممکن است در اتفاع متفاوتی باشند، یا ممکن است بینی خود از مرکز بیرون باشد، و در هنگام تلاش برای یافتن خط میانی، دقت را کاهش میدهد. یک رویکرد دقیق تر برای تعیین خط میانی صورت، بر روی دو نشانه چهره تمرکز دارد: نقطه ای بین ابرو و کمان کوپید در مرکز لب بالا. با کشیدن یک خط بین این نشانه ها، دندانپزشکان می توانند موقعیت خط صورت را تعیین کنند. در مواردی که این امکان وجود نداشته باشد، خط میانی باید عمود برخطی باشد که از گوشه های دهان کشیده شود.

خط لبخند

خط لبخند شما خطی است که در بالای لب پایین قرار دارد. در یک خط لبخند ایده آل، لبه های دندان های فوقانی شما باید هنگام مواجه شدن با لب پایین، موازی با لب پایین باشد. پایین لب پایین شما باید همانند لثه فک پایین شما باشد. صرف نظر از اندازه یا شکل لبخند شما این نکته همواره باید استاندارد باشد.

 

ترجمه شده توسط dentistrynews.ir

درباره ادمین سایت

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *