کانتورینگ و اصلاح خط لثه (gingival contouring)

کانتورینگ و اصلاح خط لثه (gingival contouring)

c505218304b50c59c3659f6dda43bae7header0–>
<strong>کانتورینگ لثه یا اصلاح خط لثه strongروند بازسازی بافت لثه در اطراف دندان ها است.

کانتورینگ لثه و اصلاح خط لثه شامل یک روش لیزر تهاجمی برای برش بافت های ناسازگار و یا اضافی لثه است. با این حال، به طور معمول، اصلاح خط لثه نیاز به اصلاح مجدد استخوان دارد که تنها با یک لیزر قابل انجام نیست. نتیجه این عمل، لبخندی جوان و جذاب است که اعتماد به نفس فرد را زیاد میکند.

کانتورینگ لثه برای دلایل زیبایی، و همچنین به دلایل فقر بهداشت دهان انجام می شود. این امر می تواندبه علت مسواک زدن نادرست دندان و انباشت پلاک باشد. مشکلات زیبایی که می توانند با این روش اصلاح شوند عبارتند از:

  1. لبخند گوشتی
  2. عدم تقارن لثه
  3. از دست دادن پاپیل ها (مقادیر کمی از بافت لثه بین دندان ها)
  4. سطوح نمایان شده ریشه

کانتورینگ لثه اغلب توسط پرتودنت ها و دندانپزشکان زیبایی انجام می شود.

به طور معمول، فرایند رسم کردن خط لثه، معمولا نیاز به جلسه حدودا یک ساعته دارد. پس از بی حسی موضعی لثه ها انجام می شود،با لیزر بافت نرم برداشته و سپس ترمیم میشود. تنها ناراحتی جزئی وجود دارد معمولا بدون خونریزی یا بخیه است.به طور معمول، روش برای برداشت استخوان به بخیه و زمان بیشتری نیاز است

مشاوره و برنامه ریزی درمان

مشاوره و برنامه ریزی های بعدی درمان بستگی به شرایط لثه ها و اهداف شما دارد.

به عنوان مثال، در طی یک بازبینی ، دندانپزشک شما ممکن است متوجه شود که بافتهایی که در اطراف دندان های شما قرار دارد، کم یا زیاد است.  دندانپزشک شما ممکن است گزینه های مختلف درمان مانند پیوند استخوان، پیوند بافت و… را پیشنهاد دهد.

اگر شما در حال برنامه ریزی یک روش دندانپزشکی زیبایی مانند روکش یا اصلاح لبخند هستید،اگر برداشت ضایعات بافت لثه ضروری باشد، دندانپزشک شما ممکن است در مورد درمان های لیزر برای حذف بیش از حد بافت لثه  -که نیاز به زمان بهبودی کمتری دارد – یا گزینه های جراحی تهاجمی صحبت کند.

بازیابی و مراقبت بعد از عمل

به طور کلی،احساس مقداری ناخوشایندی امری طبعیست . نوع  روش مورد استفاده بر میزان زمان بهبودی شما تاثیر می گذارد. به طور معمول، روش های اصلاح خط لثه نیازی به زمانی بیش از یک روز برای درمان ندارند؛ با این حال، دندانپزشک شما ممکن است یک رژیم سخت چند روزه شامل غذاهای نرم و یا مایعات به شما توصیه کند . اگر پروسه شما شامل پیوند یا استخوان سازی باشد، احتمالا شامل بخیه خواهد بود و ممکن است فعالیت بدنی شما را محدود کند تا مانع بازگشایی بخیه ها شود. برای از بین بردن درد و در صورت لزوم برای جلوگیری از عفونت، دندانپزشک ممکن است داروهایی را تجویز کند.

مزایا

کانتورینگ و اصلاح خط لثه، ایمن، سریع و بدون درد است. شما می توانید فعالیت های عادی خود را پس از درمان ادامه دهید، و همچنین نتایج دائمی است.

روش لیزر  – که بصورت کاملا استریل است – به طور قابل توجهی احتمال ابتلا به عفونت را کاهش می دهد و التهاب را به حداقل میرساند.

ترجمه شده توسط dentistrynews.ir

درباره ادمین سایت

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *